Ezért érdemes falusi vendéglátásból végzettséget szerezni!
A falun élő embereknek mindig is fontos volt a falujuk és az életük múltja. A gyerekek jövő építése azzal, hogy ott telepedtek le a családjukkal ahol gyerekkorukban is éltek. Azonban a modern világ ebbe a vidéki emberek számára fontos létbe is beavatkozott azzal, hogy a gyerekek többet tanulnak, magasabb képesítéseket szereznek meg és a városba költöznek, hogy jobban és könnyebben éljenek.
Azonban visszavágynak oda, ahol még csend, nyugalom és jó levegő vette körül őket, így legalább a szabadságuk idejére visszatérnének a megszokott környezetbe. Ebben segít nekik a mostanra divattá vált falusi vendéglátás, kiadó szálláshelyekkel, ellátással, kirándulási lehetőségekkel. Állami végzettséggel falusi vendéglátásból pedig akár saját helyet is létesíthetünk.
Milyen feladatokkal néz szembe a falusi vendéglátó?
A falusi vendéglátóhelyek működtetése nagyon összetett feladat, hiszen a vendéglátóhely vezetője üzleti döntéseket hoz, a beszerzőkkel, a munkatársakkal együtt a vendégekért dolgoznak.
A falusi vendéglátónak nagyon tudatosan kell szerveznie a munkáját, a megrendeléseket fogadnia és kezelnie kell, visszaigazolásokat végezni, készletgazdálkodást kezelni, számítástechnikai szoftvereket használni, javaslatokat tenni, tájékoztatni a fizetési módokról.
A falusi vendéglátó hely a helyi termékekből álló vendéglátást is folytat, de felhasználhatja a saját maga által termelt, előállított termékeket is. A vendégek számára különböző programokat szervez, de a vendéglátóhely gazdálkodási és pénzügyi feladatait is figyelemmel kíséri, nem beszélve a marketing tevékenységről, ami a sikeres üzletmenetet biztosítja.
De vannak olyan munkafolyamatok is, amelyek a működést biztosítják, ügyelve a környezet tisztaságára, valamint felügyeli a takarítási munkákat, illetve elvégzi a karbantartást.
A gépeket és berendezéseket szakszerűen üzemelteti, betartja a munka és balesetvédelmi szabályokat. Megismerteti a kollégákkal a tűzvédelmi és környezetvédelmi előírásokat.
Kapcsolatot épít ki és ápol a hasonló közelben és távolabbi településen működő vállalkozásokkal, és az utazásszervezőkkel. Az összes adminisztratív feladatot folyamatosan és precízen megoldja.
A képzés célja
Látható, hogy a falusi vendéglátónak nagyon sokrétű ismeretekkel kell rendelkeznie ahhoz, hogy a feladatát el tudja látni. Egyre többen pályáznak közülük olyan állami támogatásra, amely segíti a minőségi vendéglátásra alkalmas hely kialakítását. Ehhez azonban még a vendéglátók megfelelő szakmai képzettségét is biztosítani kell.
A végzettség megszerzésével egyre jobban működő falusi vendéglátó helyeket tudnak létrehozni, így biztosítva a fiatalok számára a munkalehetőséget, és a településnek pedig a fennmaradást azzal, hogy a jövő generációja nem költözik el a városba munka reményében.
Amit a képzésről tudni kell
A falusi vendéglátáshoz szükséges képzést az OKJ Akadémia szervezésében egy tíz hónapos tanfolyam keretében, heti egy hétvégi napon, online lehet megszerezni. A tanfolyam végén szakmai vizsgát kell tenni. A tanfolyam díját utalással vagy részletfizetéssel lehet rendezni.
Összegezve: Elmondhatjuk, hogy a falusi vendéglátáshoz nagyon jó adottságokkal és megfelelő végzettséggel kell rendelkezni ahhoz, hogy a vendéglátóhelyek működése eredményes legyen, biztosítva ezzel az ott munkát vállalók megélhetését, és a vendégek elégedettségét.
Kép forrása: Pexels.com
Hirdetés (X)